Smetanova Litomyšl v komornějším duchu

Search
Close this search box.

TV , Datum: 02.07.2020 , Zdroj: ČT 1 , Zpráva: 9 , Datum importu: 03.07.2020 07:56 , Pořad: 18:00 Události v regionech – Praha , Země: Česko

Pavla KOSÍKOVÁ, moderátorka

Za pár okamžiků začíná dvaašedesátý ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Kvůli epidemii museli pořadatelé termín akce posunout a kompletně také změnili program a v Litomyšli je od rána Veronika Skřivanová. Veroniko, zdravím tě, jaký je tentokrát zájem o začátek festivalu?

Veronika SKŘIVANOVÁ, redaktorka

Hezký večer, zájem je, jak už to tady v Litomyšli bývá tradicí opravdu vysoký, přesto stále ještě některé lístky na některé koncerty k dispozici jsou, pořadatelé jich uvolnili celkem 11 tisíc, no a my se v tuto chvíli nacházíme ve Smetanově domě, jsem se přesunul festival, respektive ten jeho zahajovací koncert kvůli nepřízni počasí, zazní tady skladby Bedřicha Smetany, no a živě si tento koncert mohou užít také diváci České televize, a to už od dvacáté hodiny na ČT Art. Ještě před pár týdny vůbec nebylo jisté, zda se festival kvůli koronavirovým omezením uskuteční, nakonec ho organizátoři pořádají, i když v komornější podobě, no a jak už bylo řečeno, my tady od rána natáčíme a na to, jak probíhaly poslední přípravy, se teď už můžete podívat v reportáži. Ještě posekat zámecké zahrady a naladit nástroje na večerní zahajovací koncert. Na zámku v Litomyšli je vše nachystané, zbývá jen to poslední, návštěvníci, ti první mají dorazit už večer.

Jan PIKNA, ředitel festivalu

Už se těšíme, aby to začalo, protože ty přípravy jsou vždycky velmi složité a letos byly mnohem, mnohem hektičtější, protože bylo všechno na poslední chvíli, takže už, aby to začalo.

Veronika SKŘIVANOVÁ, redaktorka

Pořadatelé letos snížili počet vstupenek na třetinu, k prodeji jich nabídl 11 tisíc a některé jsou stále ještě k dispozici.

Daniel BRÝDL, starosta, Litomyšl

Jsme opravdu rádi, že organizátoři se ukázali jako správně tvrdohlavý, takže doufáme, že festival nejenom operní festival, ale i Smetanova výtvarná Litomyšl nám do města přivedou opět návštěvníky.

Veronika SKŘIVANOVÁ, redaktorka

11 dní, 35 koncertů a 10 různých míst, letošní Smetanova Litomyšl bude jiná, komorní, přesto jedna z nejvýznamnějších událostí českého hudebního léta.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz