Smetanova Litomyšl ve vánoční nadílce

WEB, Datum: 01.12.2022, Zdroj: classicpraha.cz, Autor: Martina Klausová, Datum importu: 01.12.2022 13:35, RU / den: 10 000, AVE: 5 000,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,11

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch

Schönbergovy Písně z Gurre, Dvořákova Stabat Mater, Česká filharmonie s Tomášem Netopilem či Pavel Černoch a Maria Agresta – Smetanova Litomyšl poodhalila program 65. ročníku. Spolu s ním opět nabízí možnost darovat festivalové letní večery pod stromeček. Se začátkem prosince spouští na svém webu prodej dárkových poukazů.

Půlkulatý ročník Smetanovy Litomyšle zahájí ve čtvrtek 15. června Česká filharmonie, o sedmnáct dní později, v sobotu 2. července, jej zakončí Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK.

Ač si návštěvníci na kompletní program budou muset ještě chvíli počkat, téma ročníku již festival představil. „Nabídka letošních pořadů akcentuje období ‚Belle Epoque‘ – konec 19. a počátku 20. století, kdy nebývalý pokrok vědy a techniky umožnil obrovský rozvoj všech lidských činností. ‚Krásná doba‘ však nepřinesla jen pocit štěstí a radosti, ale také pýchu, chamtivost a velikášství, které zavedly lidstvo až do hrůz světové války,” popisuje ředitel festivalu Jan Pikna. „Dramaturgie festivalu tak nepřipomíná jen tehdejší bohatost hudebních stylů a uměleckých počinů, ale nese nadčasové poselství, že krásné časy končí, když přestaneme vnímat harmonii zázraků kolem sebe a necháme se pohánět mamonem ke konfliktu. Krásné časy jsou časy souznění, vděčnosti, pokory a síly přijímat i šířit radost,“ dodává. A z právě představené tiskoviny s výběrem z programu zve například na Schönbergovy Písně z Gurre, ale i na koncert u příležitosti 100. výročí Českého rozhlasu, na operní galakoncerty národních divadel, na Janáčkovu Glagolskou mši či Smetanovu Triumfální symfonii.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz