Smetanova Litomyšl vyprodala hned na počátku devět pořadů

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 07.03.2020 , Zdroj: Mladá fronta DNES , Strana: 20 , Autor: (dp) , Vytištěno: 133 624 , Prodáno: 108 951 , Rubrika: Kraj Pardubický , Země: Česko

LITOMYŠL Po středečním zahájení předprodeje vstupenek na festival Smetanova Litomyšl podle očekávání rychle zmizely lístky na Dvořákovu Rusalku či Velké finále s Adamem Plachetkou.

Vedle toho byly vyprodány pořady Večer na zámku v Nových Hradech 19. a 20. června, Má vlast Bedřicha Smetany, Mozartova Figarova svatba, Koncert na přání: Carmen ve víru flamenca, Když chrám rozezní žestě a Collegium 1704 -Voce d´Alliprandi na Chlumku od 14.00 hodin.

„Po první hodině bylo prodáno 3810 vstupenek, dalších zhruba 4500 jich je rezervováno,“ sdělil Tomáš Heinzel ze společnosti Ticketportal.

Vyprodané pořady mohou být ale znovu dostupné. V noci ze soboty na neděli se do prodeje vrátí nevyzvednuté rezervace. „Aby zájemcům uvolněná rezervace neunikla, mohou využít služby hlídacího psa. Ten sám volná místa zachytí a nabídne je zájemcům v pořadí, jak se zaregistrovali. Pokud nabídku nevyužijí, automaticky postoupí k dalšímu registrovanému. Úspěšnost hlídacího psa bývá až 75 procent,“ řekl ředitel festivalu Jan Pikna.

Na 62. ročník Smetanovy Litomyšle, který se bude konat od 11. června do 6. července, je ale stále dost volných vstupenek. Například na oba galakoncerty – Slovenského národního divadla i tenoristy Pavla Černocha, na koncert Andante amoroso či fenomenálního klavíristy Lukáše Vondráčka. V nabídce je i Mahlerova pátá symfonie s Českou filharmonií a velké opery Libuše, Aida a Robert ďábel.

Region vydání: Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz