STRUČNĚ A JASNĚ

Search
Close this search box.

28.6.2013 Krajské noviny str. 3 Pardubický kraj

 

• Poličská firma Ravensburger Karton, která patří ke špičce ve výrobě puzzle a společenských her, otevřela novou moderní lisovnu, robotizovaná pracoviště a sklad. Nové prostory za 300 milionů značí dobrou finanční kondici firmy. „To je pro mne, ale především pro zaměstnanost na Poličsku potěšující zpráva. Podnik v plném provozu má až 600 zaměstnanců a je v tomto mikroregionu nejvýznamnějším zaměstnavatelem," řekl hejtman Martin Netolický.
• Začal 55. ročník Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Slavnostního úvodu, který odstartovala Smetanova Má vlast, se zúčastnil exprezident Václav Klaus, hejtmani Martin Netolický a Lubomír Franc, místopředsedkyně Senátu Miluše Horská a mnoho dalších hostů. „Zvláště v kontextu s událostmi na Úřadu vlády byl tento nádherný koncert doslova balzámem na duši," prohlásil po koncertu hejtman Martin Netolický.
• V Pardubickém kraji přibude eurozámků a nakoupí se také dalších padesát euroklíčů. „Jde o speciální klíče, které pomáhají zajistit rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení – např. toalet, výtahů, svislých a schodišťových plošin," uvedla krajská koordinátorka NRZP ČR Radka Konečná. Euroklíč si lze vyzvednout zdarma na pracovišti Národní rady osob se zdravotním postižením v Pardubicích.

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz