Tornádová bouře zasáhla kraj i vicehejtmana, kroupy zdevastovaly Línkovi zahradu

Search
Close this search box.

3.7.2008 Svitavský deník str. 2 Svitavsko
ROMAN LÍNEK
Tak jako se pomalu uzavírá letošní Smetanova Litomyšl, nabízejí se první bilance jubilejního 50. ročníku. Ten letošní ročník budu mít na dlouho spojený s množstvím obecných i osobních emocí.
Pardubický kraj se na Smetanově Litomyšli finančně podílí od roku 2002 a od roku 2003 je spolupořadatelem této nejprestižnější kulturní akce východních Čech. Letošní příspěvek kraje se vyšplhal na rekordních 1,2 milionu a vedle toho jsme ještě finančně podpořili paralelně probíhající Smetanovu výtvarnou Litomyšl. Investice to byla dobrá a obrovský zájem o Mou vlast i netradiční a velmi originální nastudování Prodané nevěsty toho jsou nejlepším dokladem. Ale mohl bych pokračovat Dagmar Peckovou ve Svitavách, Nabuccem, Dvořákovým Requiem či koncertem Gershwin – Bernstein. A právě zde se nahromadily zmiňované emoce nejvíce. Pardubický kraj zasáhla tornádová bouře. Narušila tento koncert s fenomenálním klavíristou Fazilem Sayem, a koncert se kvůli počasí ve druhé části neuskutečnil. Nicméně věřím, že symfonii L. Bernsteina Kaddish uslyšíme příští rok.
Bouře ve stejný čas zasáhla i do mého života. Žili jsme přípravami na sobotní svatbu mé dcery Mariety, která nakonec, tak jak má, hezky proběhla a v onu středu 25. června stejná bouře v plné intenzitě zasáhla i náš rodinný domek. Ve sklepě a garáži voda nad kolena, kroupy místy až pět centimetrů zdevastovaly zahradu a poničily auta v okolí a uprostřed toho, při zásahu dobrovolných hasičů, jsem uklouzl a nalomil si žebro. Ale život jde dál a berme ho z té lepší stránky. A když něco nevyjde – tak to zkusme přeprat a nenechat se otrávit.
Tedy shrnuto a podtrženo. 50. ročník Smetanovy Litomyšle byl rekordně úspěšný a těšmese všichni, že ten příští, pod vlajkou evropského předsednictví, bude opět úžasný.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz