Ubytování v době Smetanovy Litomyšle nestačí

Search
Close this search box.

14.3.2013 Mladá fronta DNES str. 3 Kraj Pardubický (ČTK)

Známý festival nemá dostatek ubytovacích kapacit

LITOMYŠL Zhruba třetina návštěvníků hudebního festivalu Smetanova Litomyšl přijíždí z daleka a hledá ve městě ubytování. Současná kapacita pokojů v Litomyšli není dostatečná a bez rezervace několik měsíců předem zájemci nepochodí. Festival se koná každoročně v červnu.
„Ubytovací kapacita během festivalu nestačí, musíme ubytovat i účinkující. Ale postupně se to zlepšuje, protože každý rok přibude nějaký penzion," řekl ředitel festivalu Jan Pikna.
Z festivalu profitují nejen místní hotely a penziony, ale i provozovatelé ubytování ve Vysokém Mýtě, Svitavách nebo České Třebové. Přenocování během festivalu nabízejí i soukromníci ve vlastních bytech. Protože je větší poptávka, hoteliéři zdražují. „Šance je těsně před konáním festivalu. Třeba někdo kvůli nemoci nepřijede a uvolní se kapacita. Ubytovatelé nám to nahlásí a my máme aktuální nabídku," řekla Jana Chadimová z informačního centra.
Podle ředitele festivalu není problém s parkováním. Centrální náměstí je dostatečně velké a večer se neplatí parkovné. Návštěvníci musejí dojít na zámecké nádvoří kousek pěšky. Bližší parkoviště u zámku je pro sponzory a VIP hosty. Restaurací je v Litomyšli dostatek. „Mívali jsme velikánské problémy. Snad už se teď obchodníci budou snažit mít třeba i hotovky," řekl Pikna. Podle něj lidé totiž přijedou hodinku před začátkem pořadu, chtějí se navečeřet, ale nemohou dlouho čekat na jídlo.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz