Velvyslanec navštívil kraj. Zavzpomínal i na Litomyšl

Search
Close this search box.

10.9.2015    Svitavský deník    str. 2   Svitavsko (kd)     

Byli jsme u toho

 

 

Pardubice – „První kontakty se získávají právě na této úrovni,“ podotkl americký velvyslanec Andrew Schapiro tento týden při své návštěvě Pardubického kraje, kdy se sešel s pardubickým primátorem i náměstkem hejtmana. V kraji přitom nebyl poprvé, už v létě totiž navštívil Smetanovu Litomyšl. Tam prý obdivoval hlavně historickou i moderní architekturu.

            „Jsem v České republice skoro rok a snažím se trávit co nejvíc času mimo Prahu. Ne, že by se mi Praha nelíbila, ale pokud chce člověk porozumět zemi, kterou nezná, musí navštívit i jiná místa, než jen její hlavní město,“ vysvětlil velvyslanec důvod, proč se v prvním půlroce svého mandátu vydal po různých koutech republiky.

 

Pomoc turismu

 

Regionální politici do budoucna doufají, že by Andrew Schapiro mohl pomoci Pardubickému kraji i v konkrétních záležitostech, hlavně v oblasti cestovního ruchu.

Slávu českých měst ovšem prý americký velvyslanec už nyní šíří na sociálních sítích.

            „Jeho mise v České republice je tříletá, takže věřím, že nám může pomoci právě třeba v oblasti cestovního ruchu nebo může přinést do regionu americké investice,“ vyslovil svá očekávání první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

 

Možná i v Litomyšli

 

Prý se Schapiro v budoucnu chystá ještě navštívit Litomyšl. Potkáme ho příští rok na největším hudebním svátku ve městě?

 

Andrew H. Schapiro je americký právník a od září 2014 velvyslanec Spojených států v České republice. Narodil se v Chicagu, jeho matkou byla psychiatrička Raya C. Schapiro narodila se v Praze. Vystudoval historii na Yale, filozofii, politologii a ekonomii na Oxfordu a svá studia zakončil v roce 1990 absolvováním práv na Harvardu, kde byl jeho spolužákem i současný americký prezident Barack Obama. Do úřadu amerického velvyslance v České republice nastoupil jako devátý velvyslanec od roku 1989.

 

Foto popis| „AMERIKA S AMERIKOU“, americký velvyslanec Schapiro na návštěvě kraje.

Foto autor| Foto: Deník/Luboš Jeníček

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz