Vstupenky jsou stále k dostání

Search
Close this search box.

12.6.2009 Mladá fronta DNES str. 1 Litomyšl – příloha (dp)Pokud si někdo rozmyslí až nyní, že by se chtěl vypravit do Litomyšle na operní festival, stále ještě má šanci, že vstupenky sežene a dokonce levněji. I když už ne na všechna představení.
Každý rok se v Litomyšli odehrává stejný rituál. V okamžiku, kdy pořadatelé přehlídky uvolní do prodeje lístky, na internetu se o ně v prvních pár hodinách svádí ostrý boj a netrvá dlouho a vstupenky na nejatraktivnější pořady jsou pryč.
Letos 4. března během dvou hodin zmizelo z nabídky 9 500 lístků. On-line systém zaznamenal 42 tisíc přístupů, bylo provedeno dva tisíce transakcí.
Ovšem poté nastává pro pořadatele opačný problém. Lidé jsou často přesvědčeni, že nemají nejmenší šanci vstupenky získat, ale to není pravda. "Nyní je zcela vyprodáno 15 pořadů, v prodeji je dosud k dispozici 2,5 tisíce vstupenek. Zahájili jsme jejich doprodej za sníženou cenu," řekl ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna.
Tak například koupit lze vstupenky i na dnešní Slavnostní zahajovací koncert, který začíná ve dvacet hodin na druhém nádvoří litomyšlského zámku. Na programu je Italská symfonie č. 4 MendelssohnaBartholdyho, cyklus písní Kouzelné noci jubilanta Bohuslava Martinů, Haydnův Koncert pro trubku a orchestr Es dur a také Szellova orchestrální úprava kvartetu Z mého života Bedřicha Smetany. Zájemci mohou získat i lístky na operu Zítra se bude… o procesu s Miladou Horákovou. Dostatek volných míst je na řadu dalších pořadů – operu Dalibor, baletní představení tří evropských choreografů či Bernsteinovu symfonii Kaddish. K dostání jsou lístky na dětské opery Kocour v botách a Broučci i na závěrečný slavnostní galakoncert německé sopranistky Annette Dasch.
Vstupenky se dají nyní zakoupit on-line nebo v prodejní síti Ticketportal.
Co lze vidět
Představení, na která
se prodávají lístky
Z mého života 12. 6.
Zítra se bude… 13.6.
Kocour v botách 16.6.
Orbis pictus 23. 6.
Kaddish 25.6.
Balet 21. století 26. 6.
Europa musicalis 28. 6.
Dalibor 3. a 4. 7.
Annette Dasch 6. 7.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz