Vyprodáno? Nevadí. Vstupenky na festival zajistí hlídací pes

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 28.05.2021 , Zdroj: Svitavský deník , Strana: 3 , Autor: (ik) , Vytištěno: 1 480 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 28.05.2021 06:21 , Čtenost: 9 162 , Rubrika: Svitavsko,Pardubický kraj , AVE: 10 910,72 Kč , Země: Česko , GRP: 0,10

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Lidem chybí kultura.

Předprodej vstupenek na Smetanovu Litomyšli vzali proto útokem.

Litomyšl – Předprodej vstupenek na letošní festival Smetanova Litomyšl měl jako vždy rychlý začátek. Ve Festivalovém centru v Litomyšli sice tentokrát fronty nebyly, ovšem o to rychleji mizely vstupenky v on-line prodeji. V současné době je vyprodáno několik pořadů.

Lační návštěvníci vzali prodejní systém útokem a během prvních pár minut bylo vyprodáno pět pořadů. Do hodiny už nebyly vstupenky na dalších sedm představení. Je ale nutno upozornit, že do systému pořadatelé uvolnili, z důvodu covidových opatření, polovinu kapacity koncertních míst.

Podle telefonátů, které ještě před zahájením prodeje pořadatelé vyřizovali, bylo jasné, že velký zájem bude o Večer na zámku v Nových Hradech, což se nakonec potvrdilo. Vyprodal se také Slavnostní zahajovací koncert a Má vlast Bedřicha Smetany v podání České filharmonie, Jazzová jízda v jízdárně s Janem Smigmatorem, komorní pořad Klíče od domova, koncert souboru Collegium 1704 v piaristickém kostele, Český hornový sbor v kapitulním kostele, koncert pěvce Adama Plachetky, Velké finále – OLÉ, které ale bude přenášeno do Klášterních zahrad, a Když chrám rozezní žestě. „Bohužel šel do prodeje omezený počet vstupenek, a to z důvodu vládních nařízení,“ vysvětluje ředitel festivalu Jan Pikna, proč byly některé pořady po pár minutách vyprodané.

Zájemce evidentně neodrazují hygienická opatření a o vstupenky je velký zájem.

Ti, kteří neměli štěstí, mají ale stále naději na získání vstupenek. O sobotní půlnoci se totiž vrátí do prodeje nevyzvednuté rezervace. „Doporučujeme nastavit si hlídacího psa. K tomu snad budeme mít možnost, podle postupu rozvolňování, nějaká místa přidat,“ dodává Pikna. V prodeji jsou ovšem stále vstupenky na více než polovinu pořadů 63. ročníku Smetanovy Litomyšle. Například na všechny opery, komorní pořady jako Má vlast – Ivo Kahánek & Miroslav Sekera, MenART 2021 pro Smetanovu Litomyšl nebo klavírní matiné Matyáše Nováka. Lístky lze koupit i na galakoncert Simony Šaturové a Petra Nekorance nebo na Českou Sinfoniettu.

Smetanova Litomyšl se uskuteční od 1. do 11. července a první i poslední koncert bude v případě příznivého počasí přenášen do Klášterních zahrad. Během jedenácti dnů nabídne festival třicet pořadů, doprovodnou scénu Festivalové zahrady i Smetanovu výtvarnou Litomyšl.

Region vydání: Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz