Z nudy vás vyvede i hudba

Search
Close this search box.

15.6.2009 Metro str. 14 Cestování
Své volno můžete strávit na dni pozemního vojska, při poslechu hudby či na pouti

Nevíte, co si počít s načatým dnem? Hledáte kulturní akci ve vašem regionu?
Těmi nejzajímavějšími událostmi tohoto týdne vás provede náš přehled.

Tanky v akci

Milovníci vojenské techniky si určitě nenechají ujít sobotní den pozemního vojska nazvaný Bahna 2009. Od 9 do 16 hodin v Bahnech u Strašic mohou lidé vidět ukázky výzbroje současné i historické armády, v režírovaných scénách pak předvádí účastníci použití techniky v simulovaných operacích současných či minulých. Návštěvníci tak uvidí dramatické okamžiky bitev různých období. Vstup na akci, která má již dlouhou tradici, je zdarma.
www.bahna.eu

Festival hudby

Pro ty, kterým víc než zbraně a technika říká hudba, je zde již tradičně největší open-air festival klasické hudby v Česku Smetanova Litomyšl. Ten začal už minulý týden, přijít na něj však mají zájemci možnost až do 6. července.
Hlavní programovou náplní jsou operní inscenace, koncertní provádění oper, ale také galakoncerty, oratoria, kantáty či písňové večery. Klasickou hudbu lidem prezentují významní světoví i čeští interpreti. Z domácích je to například Eva Urbanová, Dagmar Pecková nebo Magdalena Kožená, soubory Národního divadla či Státní opery a přední dirigenti. Centrem festivalového dění je areál Státního zámku Litomyšl. Hlavní pořady se konají zejména v akusticky dokonalém II. nádvoří s unikátním výsuvným zastřešením. smetanovalitomysl.cz

Pouť i s během

Pokud nechcete jen pasivně přihlížet různým akcím, pak se vydejte na již 18. ročník Špindlerovské poutě. Ta začíná příští pátek pouťovým během do vrchu. Ke startu nastoupí účastníci na náměstí ve Špindlerově Mlýně. Od 19 hodin si pak mohou lidé zatančit na country party. V sobotu zvou všechny zájemce od 9 hodin místní hasiči k prohlídce hasičské zbrojnice. Ve městě bude hrát dechová hudba, přijede i Krakonoš se svou družinou. Pro děti je připraven bohatý program, například divadlo, soutěže, hry, kouzelníci, tanečníci, kejklíři, žongléři nebo klaun. V neděli je pak na programu od 9 hodin Poutní mše svatá v kostele sv. Petra.
www.spindlmu.info
Další zajímavé tipy na to, jak prožít něco zajímavého v kteroukoliv roční dobu, a inspiraci na výlety po Česku najdete na webových stránkách České centrály cestovního ruchu CzechTourim www.kudyznudy.cz

Foto popis| Vojenskou historii si díky praktickým ukázkám připomenou v sobotu na Plzeňsku.
Foto autor| BAHNA 2009

Regionální mutace| Metro – jižní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz