Začíná festival Smetanova Litomyšl

Search
Close this search box.

TV , Datum: 13.06.2019 , Zdroj: ČT 1 , Strana: 10 , Země: Česko

Bohumil KLEPETKO, moderátor

Začíná šedesátý první ročník Smetanovy Litomyšle. Po Pražském jaru druhý nejstarší festival klasické hudby v Česku. Během 25 festivalových dní letos nabídne 4 desítky koncertů a kromě nich i další doprovodná představení nebo výstavy. I v Litomyšli jsme teď přítomni živě s Eriken Knajflem. Eriku, právě teď bychom měli vidět, v každém případě slyšíme, generální zkoušku české filharmonie, která festival zahájí, ale kdo všechno ještě letos v příštích dnech v Litomyšli vystoupí?

Erik KNAJFL, redaktor

Ano, skutečně události v regionech v tuto chvíli vstupují přímo do generální zkoušky české filharmonie. No a festival se už tradičně nevyhýbá ani modernějším žánrům a velký prostor samozřejmě dostane i opera. Celkem 10 titulů, včetně nové opery Charlotte od Aleše Březiny. A samozřejmě i letos nebudou chybět zahraniční účastníci, kteří? Na to už se ptám dramaturga festivalu Vojtěcha Stříteského.

Vojtěch STŘÍTESKÝ, dramaturg festivalu

My jsme sice národní festival, ale máme zde řadu mezinárodních, ba světových hvězd. V čele s operní divou Olgou Peretyatko, která u nás bude mít v sobotu galakoncert. Hned den po ní přijíždí velký orchestr /nesrozumitelné/ Čajkovského z Moskvy se svým uměleckým /nesrozumitelné/ a legendou, žijící legendou ruské.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz