Živé vysílání 08:30 

TV, Datum: 18.06.2022, Zdroj: CNN Prima News +1, Zpráva: 1, Datum importu: 18.06.2022 10:37, Sledovanost pořadu: 13 675, Pořad: 08:30 Živé vysílání, AVE: 3 864 000,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,15

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

Obsahové duplicity: 12.06.2022 – 15:30

mluvčí 1,

Obrovský kapry. Jestli tedy jsme si sem dali, tak dneska už máme třeba Lester, který má skoro 2 m. Máme tak jako regulovaný ten počet třeba by to nevadilo kvalitě.

Pavlína POLATOVÁ, redaktorka

Vody. Zamořená kabina je v rámci Evropy jedinečná a je největším pozorovacím podvodním zařízením v Čechách. Je to vlastně takové akvárium naruby, díky kterému si přijdete, jak dobrodružných příbězích Julese Verna.

mluvčí 2,

Já si myslím, že i kvůli tomu chtěl manžel věc. Můžete vy jako Werner chce večer se mu líbí tenhle žánr.

mluvčí 3,

Lze jako takovej zvláštní pocit, že jsme tam vlezli, viděl jenom pár ryb. Se kdo jsem musel domov dál chtěl nahoru.

Pavlína POLATOVÁ, redaktorka

K pozorovací kabině se dostanete po dřevěné lávce sestupovou šachtou pak po žebříku sleze do samotné pozorovatelny. Ten počet.

mluvčí 1,

Těch 8 lidí vlastně daný tím, že tady máme 8 nových oken, který mají v průměru 50 cm.

Pavlína POLATOVÁ, redaktorka

Lomech Czech zatopený kamenolom. Těžilo se tady až do roku 198.

mluvčí 1,

8 tento k prodeji ryb s černými vyrostly se mi AFI volit tu. V tom tady zůstal, my jsme si z toho vytvořili takové přírodní ostrůvky.

Pavlína POLATOVÁ, redaktorka

Je tady bohatý vodní život, ale hlavně křišťálově čistá voda. Na své si tak přijdou plavci potápěči.

mluvčí 4,

Které malá hloubka Maxi asi 10 m tím pádem ani stát, když zpanikaří, vystřelí nahoru hned na hladině. Během pěti vteřin děje.

Pavlína POLATOVÁ, redaktorka

Pod vodou plavou nejenom ryby, ale jsou tady zatopené sochy a potápěči mohou plout také do Kesongu.

mluvčí 1,

Já jsem si to vlastně s vybavením zamořit a pak můžete při uvnitř v tomto dávali prostor, takže jsem se dal pozor, by si nikdy nezachytily výstrojí.

Pavlína POLATOVÁ, redaktorka

Malé obce dobrá viditelnost. Lom je vhodný i pro potápěče začátečníky.

mluvčí 5,

Když se vyfouknul tak nahoru nafouknout jakékoliv pozici je trošku.

Pavlína POLATOVÁ, redaktorka

Přes zoufat nemusí ani ti, kteří si pod hladinu netroufnou a neodváží se ani do pozorovací kabiny. Celý areál je vyzdobený originálními uměleckými díly.

mluvčí 1,

Děláme už pár let sochařská sympozia. Třeba tyhle rybičky krásný teda dělá 1 kamarád z Itálie Umberto Nigeru.

Pavlína POLATOVÁ, redaktorka

V domečku si na své přijdou nejenom milovníci podvodního světa vodních radovánek. Pokud nemáte závrať, můžete vyzkoušet i tuhle dřevěnou lávku a jak vidíte zvládnout i děti?

mluvčí 6,

Možná se ptáte, k čemu je QR. Kód.

mluvčí 7,

Který se objevuje v pravém dolním rohu. Sledovat nás totiž můžete i na webu CNNPrima.cz, lumenů Prima Česko, a právě tam se dostanete i po načtení tohoto QR kódu. Stačí na něj namířit zapnutý foťák mobilního telefonu a kliknout na odkaz, uvidíte aktuální i nepoužitá vydá soutěže ta další zajímavosti.

Lenka KOVANDOVÁ, redaktorka

Tvrdíte, že opera je jen pro fajnšmekry, operní festival Smetanova Litomyšl vám dokáže opak desítky tisíc lidí každoročně láká na hudbu a výtvarné umění, které festivalu neodmyslitelně patří. Další si užívají zámecké prostředí nebo pikniky. Ideální je spojit všechno dohromady.

mluvčí 8,

Tohle to by byla založena v roce 1946 měsíc po Pražském jaru, takže jsme takoví sourozenci, ale zde na zámku se koná od roku 1949.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor

Toto je jedno z hlavních míst. Toto nádvoří tady scéna, kde se Smetanova Litomyšl odehrává během koncertu, kde je hezky, jsou tady sedí pod širým nebem a pohled na hvězdy je úchvatný. A když začne pršet, tak se často diváci ani nevšimnou, že se střecha automaticky zatáhla, aby je ochránila před deštěm.

mluvčí 8,

Je to velmi důmyslná konstrukce, která se vejde zde do tohoto zámeckého nádvoří. Ona totiž vzhled použité velmi cenná památka se nesmí nikde dotýkat zdí, nikde nesmí kotvit.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor

Festival trvá celkem 27 dnů, ve kterých se uskuteční až 45 pořadů. Z toho většina zde na zámeckém nádvoří a budu dokonce 2 klasické odbyt i přesahu hudby. Litomyšl je prostě vyhlášená prostředím, hudbou, ta se ozývá ze všech míst na zámku i jeho okolí. Třeba už tady v průjezdu, podívejte klavír a u něj jedná z umělkyní, dalo by se říci, hraje slečna vás přeruším jenom, co to hrajete?

mluvčí 9,

Mojí oblíbenou písničku, kterou jsem se naučila mezi prvníma, když jsem začala hrát na klavír.

mluvčí 10,

Určitě přijdu podívat a myslím, že mě to baví.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor

Víte, mně se na Smetanově Litomyšli hodně líbí to, že dává prostor také mladým umělcům, tedy těm, kteří ještě nevystupují na velkých hudebních scénách, no a všichni, kdo se tady na ně přijdou podívat do Klášterních zahrad a poslechnout si je, tak mají k tomu jako bonus vstupné zdarma. Na festivalu Smetanova Litomyšl se mísí známá jména s těmi, které si do paměti teprve zapíšeme.

mluvčí 11,

Vystoupí třeba Bára Poláková spíš akustickým projektem nebo Kateřina Marie tichá ven dřív Ondra Ruml. Spousta kapel, které jsou mladé začínající rostlinnou dost pravděpodobně jednou budu hrát velká pódia velkých festivalů.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor

Když už vám bude na hudební scéně Smetanovy Litomyšle horko, tak se můžete přijít zchladit do místních sklepů. Najdete v nich ojedinělou výstavu místních soch Olbrama Zoubka.

mluvčí 8,

Olbram Zoubek byl zde v takovém politickém exilu. Restauroval sgrafita zámku v době, kdy nemohl tvořit a Litomyšli potom následně věnoval sbírku svých soud.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor

Sklepení zámku v Litomyšli nabídne i další unikát svým návštěvníkům. Takovéto srdce je z vosku. Ten vosk se sesbíral krátce po smrti našeho prezidenta Václava Havla na jeho pietních místech ze svíček, které tam lidé.

mluvčí 12,

Ráda, když kamarád, kam na nějaký koncert nebo představení letos určitě Police Symphony Orchestra.

mluvčí 13,

Naposledy jsem byla na baletu tento úžasný.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor

Letos na Smetanově Litomyšli vystoupí zhruba 3,5 tisíce umělců. Na co byste vy osobně tady diváky návštěvníky pozval.

mluvčí 8,

Na koncert Hradišťanu Jiřího Pavlici A znovu láska, protože to bude koncert, se bude konat na svatojánskou noc 21. června, kdy potom budou nějaká ohňová show, a tak ve vzdálenosti, které k tomuto datu patří.

Vladimír PROCHÁZKA, redaktor

Lahůdkou bude Carmen ve víru flamenca v podání španělského andaluského souboru. Ostatně vše najdete na festivalových stránkách smetanovalitomysl.cz.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz